O nás

Pojem medicinálna pedikúra vznikol z nemeckého „Medizinische Fusspflege“. Tento pojem bol vyhradený pre zložitejšie ošetrenie nohy, ktoré zahŕňa riešenie zarastajúcich nechtov, otlakov, kurích ôk, odbornú radu o základných ortopedických poruchách nohy, plantografické vyšetrenie nohy, výrobu špon, individuálnych ortéz, celkovú ortonyxiu a tak ďalej.

Na našej prevádzke preferujeme ošetrenie nechtov a chodidiel prostredníctvom suchej (prístrojovej) pedikúry. Základný rozdiel v ošetrení nôh týmto spôsobom v porovnaní s klasickou pedikúrou (mokrý proces, odstránenie zrohovatenej pokožky skalpelom) je ten, že na začiatku ošetrenia sa neaplikuje kúpeľ nôh, maximálne len krátke umytie alebo dokonalá dezinfekcia špeciálnymi prípravkami. Pri prístrojovom ošetrení by dlhodobo namáčaná koža bola prekážkou pri brúsení. Tento spôsob ošetrenia je aplikovateľný aj na tzv. diabetické nohy. Umožňuje bezbolestné a nekrvavé ošetrenie pomocou brúsky s vysokootáčkovým mikromotorom s nástavcami rotačných frézok, veľmi podobných stomatologickým frézkam s odsávaním.

Medicinálna pedikúra nie je žiadnym zázrakom, ani zbytočným prepychom. Je maximálne šetrná, obrusovanie kože môžeme prirovnať k prirodzenému fyziologickému spôsobu odstraňovania zrohovatenej kože, preto pravidelné ošetrovanie spomaľuje jej nadmerný rast.